Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

wiki:abc_eksperta [2006/10/23 16:35] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +===== Okienko eksperta - ABC eksperta =====
  
 +//Po analizie sytuacji w programie „28dni” oraz wypowiedzi wielu uczestniczek, przedstawiam poniższe proponowane zasady pracy eksperta.//
 +
 +  - Ekspert jest osobą, która ma uprawnienia do nauczania metod(y) NPR potwierdzone dyplomem określonej organizacji (ukończony kurs nauczycielski metody).
 +  - Ekspert służy swoją wiedzą i umiejętnościami wszystkim użytkownikom „28dni”
 +  - Ekspert pomaga interpretować wykresy, ale nie wykonuje interpretacji zamiast osoby zainteresowanej. Ma wyjaśniać trudne sprawy, a nie zastępować użytkownika. Prośba o „zinterpretowanie wykresu” jest więc nieporozumieniem.
 +  - Ekspert nie naucza metody poprzez dawanie podstawowych odpowiedzi - od tego są kursy (np. „Kurs 28dni”) i egzaminy.
 +  - Ekspert może dawać wskazówki co do zmian w stylu (trybie i warunkach) życia, które pozwolą na „uporządkowanie” wykresu.
 +  - Ekspert NIE JEST DORADCĄ życia małżeńskiego. Każdy sam decyduje kiedy i jak współżyć.
 +  - Ekspert nie odpowiada (także karnie!) za wyniki działań podjętych lub niepodjętych przez użytkowniczki na podstawie wypowiedzi eksperta. Pełną odpowiedzialność za decyzje i działania ponosi wyłącznie użytkownik „28dni”.
 +  - Ekspert odpowiada na stawiane pytania szczegółowe tylko bezpośrednio do niego adresowane (nie na forum!)
 +  - Ekspert może skierować zadane mu pytanie do innego eksperta o ile uzna, że tamten lepiej odpowie na to pytanie.
 +  - Ekspert ma prawo wymagać od pytającego dodatkowych informacji i wyjaśnień, które pozwala mu na udzielenie poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie.
 +  - Ekspert udzielając porady interpretacyjnej wykresu powinien podać według zasad jakiej metody NPR udziela odpowiedzi. Nie wystarczy, że w swoim profilu podał, że jest nauczycielem określonej metody.
 +  - Ekspert nie czyta wszystkich wypowiedzi na forum ani komentarzy do wykresów; nie wyszukuje więc tam pytań czy apeli skierowanych do siebie - mogą pozostać bez odpowiedzi! Dotyczy to także dyskusji na forum z udziałem eksperta (ekspert nie ma obowiązku śledzenia dyskusji, nawet rozpoczętej przez siebie).
 +  - Ekspert może włączać się do dyskusji na własne życzenie.
 +
 +autor: //petomasz//
 
wiki/abc_eksperta.txt · ostatnio zmienione: 2006/10/23 16:35 (edycja zewnętrzna)
 
Recent changes RSS feed Driven by DokuWiki