Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

wiki:pyt_30 [2006/10/26 21:35] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +Pytanie (Izunia)\\ 
 +Pracuję już w jednym zakładzie ponad rok czasu, ale dopiero od 1.09.2006 dostałam aneks, że pracuję na 3/4 etatu [a dotychczas pracowałam na 1/2 etatu]. Umowa kończy mi się z końcem tego roku kalendarzowego, powiedz mi jakie prawa mi przysługują i jeśli ta trzecia umowa [którą bym dostała] była na czas nieokreślony to mam prawo do macierzyńskiego i wychowawczego - aż wstyd przyznać, ale jestem zielona w tej kwesti. Opłacam też sobie ubezpieczenie indywidualne i grupowe w pracy. \\ 
  
 +Odpowiedź (JEMMA)\\ 
 +Jeżeli, po zakończeniu 2 umowy na czas okreslony, podpiszą z tobą umowę na czas nieokreslony to nabędziesz prawo do urlopu macierzyńskiego i wychowawczego; ale wcale nie muszą z toba podpisywać nowej umowy, poniewaz kobiecie w ciąży przedłuża się umowę na czas okreslony (poza małymi wyjątkami) do dnia porodu.
 +
 +Ubezpieczenie, które opłacasz dodatkowo w pracy uprawni cie zapewne do jednorazowej wypłaty z okazji urodzenia dziecka (musisz się sama dowiedzieć ile to bedzie, bo jest to indywidualnie okreslane u każdego z ubezpieczycieli); twój mąż również mógłby dostać jakies pieniążki z tego tytułu, gdyby sam również był ubezpieczony.
 
wiki/pyt_30.txt · ostatnio zmienione: 2006/10/26 21:35 (edycja zewnętrzna)
 
Recent changes RSS feed Driven by DokuWiki