Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

wiki:pyt_9 [2006/11/16 17:07] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 + Pytanie (diana)\\ 
 +Dziś dowiedziałam się, że jestem w ciąży i oczywiście od razu wybieram się do lekarza. Planuję to zrobić w poniedziałek i domyślam się, że lekarz jeśli stwierdzi ciążę to skieruje mnie na badania. Problem w tym że ja pracuję w innej miejscowości niż mieszkam. Wiem, ze kobieta ma możliwośc w godzinach pracy iść na badania, ale jeśli ciąża jest stwierdzona zaświadczeniem. Podejrzewam, że w poniedziałek nie dostanę jeszcze takiego zaświadczenia tylko po badaniach, a to potrwa. Tak więc jak mogę to załatwić, aby nie brać urlopu (dopiero co byłam), a mieć zaliczony czas w pracy, bo odrabiać też mi się nie uśmiecha? Czy jednak mogę dostać takie zaświadczenie od lekarza już na pierwszej wizycie?\\ 
  
 + Odpowiedź (JEMMA)\\ 
 +Wydaje mi się (to juz musiałyby potwierdzić dziewczyny, które brały takie zaświadczenie), że dostaniesz je już na pierwsze wizycie, jeżeli lekarz stwierdzi ciąże.
 +Pracodawca musi ci zapłacić za czas nieobecności z powodu badań lekarskich dot.ciąży, jeżeli złożysz mu to zaświadczenie i jeżeli badania na które się wybierasz nie mogą być przeprowadzone poza godzinami pracy.
 
wiki/pyt_9.txt · ostatnio zmienione: 2006/11/16 17:07 (edycja zewnętrzna)
 
Recent changes RSS feed Driven by DokuWiki